Joga

Praktyki jogi łączą ze sobą trening ciała i duszy. Jest to rodzaj relaksu połączonego z praktykami świadomego oddechu, uważności dotyczącej ciała, myśli i emocji. Skupienie swoich myśli i odczuć, które towarzyszą sesji jogi pozwolą odciągnąć uwagę od codziennych zmartwień i problemów. Po ćwiczeniach odczujesz wewnętrzny spokój i miejsce na inne emocje.

Przez ciało przepływają emocje, niektóre się w nim zatrzymują i powodują ból, sztywnienie. W zależności od części ciała możemy mówić o skupieniu konkretnych problemów.

Napięcie ramion może świadczyć o ciężarze i odpowiedzialności, uczuciu przeciążenia obowiązkami.

Ścisk gardła łączy problemy z wyrażaniem siebie, brak zaufania, odwagi w wyrażaniu swoich emocji.

Ciężkość w okolicach serca to żal, smutek, pustka, brak miłości, stłumione i wyparte uczucia.

Na wysokości tali znajduje się ośrodek strachu mówiący o obawie, utracie kontroli, oddawania naszej siły innym.

Nasze biodra to ośrodek wsparcia, sztywność wynika z braku emocjonalnego wsparcia. Zaraz pod nim znajduje się ośrodek przeszłości gdzie gromadzone są trudne tematy z dzieciństwa, przemoc, naruszanie osobistych granic, oziębłość, molestowanie.

Miednica zbiera problemy kojarzone z ośrodkiem przetrwania, uczuciem lęku przed życiem, nie poradzeniem sobie, ryzykiem wypadku, przemocy.

Praktykowanie jogi to nie tylko terapia odczuć bólowych. Praca ciała pozwala na przepływ emocjom, które gromadzą się w ciele, dając uczucie oczyszczenia, pozostawiając wewnętrzny spokój.

PILATES

 

To system ćwiczeń rozciągających, budujących sprawność, leczących ból, uzdrawiających całe ciało. Pilates to zbiór ćwiczeń izometrycznych, jogi i baletu. Trening sprawdzi się dla każdego kto potrzebuje wzmocnienia i chce pracować ciałem. Dzięki ćwiczeniom uzyskasz wzmocnienie mięśni głębokich, odciążysz mięśnie kręgosłupa, popracujesz nad utrzymaniem prawidłowej pozycji ciała, uelastycznisz ciało, poprawisz sprawność całego ciała. Wbrew przekonaniom statyczności pilatesu, potrafi być on intensywny i daje doskonałe efekty. Oprócz pracy mięśni trzymających naszą postawę elementy medytacji, relaksacji rozwiną stronę duchową.