Fizjoterapia | Jedyne Zdrowie

Fizjoterapia

Pomożemy z bólem, zadbamy o dobre samopoczucie, podczas zabiegów utrzymujemy miłą i domową atmosferę!

Psychoterapia

Prowadzimy terapię w nurcie psychodynamicznym i terapię behawioralno-poznawczą

Hirudoterapia

Naturalna metoda leczenia przy użyciu pijawek lekarskich. Substancje zawarte w pijawkach korzystnie wpływają na schorzenia wielu układów w ciele człowieka, również jako profilaktyka dobrego zdrowia.

Biorezonans

Urządzenie wykorzystujące fale elektromagnetyczne pozwala na diagnostykę i leczenie całego ciała człowieka

Oferta

Fizjoterapia

Fizjoterapia ogólna

 To praca manualna fizjoterapeuty, oraz przekazanie najważniejszych zaleceń w formie np. ćwiczeń, aby ból nie wracał. Ważna jest współpraca! 

 1. Pozbędziesz się bólu kręgosłupa, mięśni, barków, szyi, stawów- po prostu bólu.
 2. Ograniczysz ból wynikający z chorób takich jak rwa kulszowa, cieśń nadgarstka.
 3. Poczujesz ulgę i swobodę w danej partii ciała, która najbardziej boli, z którą przyszedłeś pracować. 
Rehabilitacja

 Czyli przywrócenie sprawności tkanek do stanu przed urazem

 1. Przywrócenie sprawności po urazach takich jak skręcenie, zwichnięcie
 2. Kompleksowa rehabilitacja pooperacyjna, również DOMOWA! Od pierwszych kroków po zabiegu do przywrócenia pełnej sprawności.
 3. Edukacja w kontekście dalszego dbania o zdrowie 
Suche igłowanie

Przy użyciu igieł do akupunktury terapeuta nakłuwa punkty spustowe (te bolące), poprawia w tych miejscach krążenie i zmniejsza napięcie. 

 1. Bóle kręgosłupa
 2. Bóle mięśni
 3. Bolesny łokieć tenisisty, łokieć golfisty, cieśń nadgarstka, ostroga piętowa
 4. Igłowanie blizn, świeżych- w celu dobrego gojenia, oraz bolesnych-patologicznie zagojonych bliznowców. 
Pinoterapia

Specjalista korzysta z pinów lub katów, stymulując układ nerowy co przekłada się na rozluźnienie napięć mięsnowo- powięziowych. 

 1. Przewlekłe bóle mięśni i stawów
 2. Bóle kręgosłupa 
 3. Bóle głowy
 4. Przywrócenie ruchomości stawów
Terapia Wisceralna

Techniki masażu w obrębie narządów wewnętrznych pomagają rozluźnić napięcia, poprawić motorykę przewodu pokarmowego, zniwelować ból kręgosłupa. Terapia wspiera:

 1. Przewlekłe bóle kręgosłupa
 2. Problemy związane z przewodem pokarmowym np. zespół jelita drażliwego, nerwica żołądka, zaparcia, wzdęcia,
 3. Bolesne miesiączki

Masaż

Masaż klasyczny

To czas na relaks, rozluźnienie, ulgę. Fizjoterapeuta za pomocą głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania pozbędzie się napięcia w plecach. 

Masaż sportowy

Intensywny masaż wykonywany jest w celu dokładnej pracy z mięśniem, przyspieszając jego regenerację i zapobiegając jego kontuzji.  

Psychoterapia

Na czym polega psychoterapia?

To spotkania z psychoterapeutką, z akceptacją, zaufaniem, empatią zbudowanie relacji, która pozwoli na odkrycie i przepracowanie osobistych problemów i przeżyć. Rozmowy mogą dotyczyć różnych aspektów życia: wyobrażeń, emocji, funkcjonowania w relacjach społecznych. Czas w gabinecie poświęcony będzie Twojemu rozwojowi. 

Terapia behawioralno-poznawcza CBT

Terapia prowadzona jest przez Marię Gargas
Przeznaczona dla osób dorosłych zmagających się z obniżonym nastrojem, depresją, zaburzeniami lękowymi napady paniki, nadmierne zamartwianie się, fobie.

Terapia w nurcie psychodynamicznym

Terapia prowadzona jest przez Kingę Rzeszutek
Przeznaczona dla osób z depresyjnymi zaburzeniami nastroju, zaburzenia związane ze stresem, zaburzenia lękowe, kryzysy życiowe i żałoba związane z utratą osoby bliskiej (poprzez śmierć, rozwód) bądź ważnej wartości życiowej (utrata zdrowia, pracy)

Hirudoterapia

Na czym polega hirudoterapia?

Terapia wykorzystująca pijawki lekarskie, jest to metoda leczenia oznaczona własnym kodem ICD-9 przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pijawki lekarskie to wybrane (trzy poznane) gatunki, które pozyskiwane są w certyfikowanych hodowlach.

Substancje lecznicze 

Pijawka lekarska w swojej ślinie posiada wiele korzystnie działających substancji: przeciwzakrzepowych, przeciwzapalnych, antykoagulantów, czynników upłynniających krew, antybiotyków, enzymów, substancji antynowotworowych.

Jak działają pijawki?

Substancje zawarte w ślinie pijawek korzystnie wpływają na jakość życia, sen, samopoczucie, regenerację, witalność, dotlenienie tkanek, aktywność seksualną, trawienie, narządy miednicy mniejszej u kobiet. Nowoczesna hirudoterapia polega na stawianiu pijawek w odpowiednich miejscach, będącymi centrami, które z łatwością rozprowadzają substancje w ciele, co wpływa na skuteczność, oraz szybkie efekty. Pijawka wprowadza substancje, które oddziaływują na nerw błędny, poprawiają krążenie, oczyszczają naczynia i komórki organizmu. Likwiduje zakrzepy, procesy zapalne i obniża poziom cholesterolu. Działając na punkty biologicznie aktywne w odpowiednich miejscach i odpowiedniej kolejności zabiegi pijawkami oceniane są jako znacznie przewyższające działania akupunktury. 

Przygotowanie do zabiegu hirudoterapii
 1. Przed przystąpieniem do zabiegu hirudoterapii należy wykonać badania laboratoryjne, wykonane najpóźniej tydzień przed zabiegiem: pełną morfologię, próby wątrobowe.
 2. 48h przed zabiegiem nie zmieniaj dawek leków dotychczasowego leczenia, nie pij alkoholu i nie zażywaj narkotyków.
 3. Ogól planowaną okolicę zabiegu, umyj się bezzapachowym mydłem, nie używaj kremów, perfum.
 4. Nie jedz intensywnych, ostrych przypraw, w dniu zabiegu pamiętaj o nawodnieniu 2-3l wody.
Proces stawiania pijawek
 1. Kwalifikacja do zabiegu- przed zabiegiem hirudoterapeuta sprawdza wyniki badań pacjenta. Po przygotowaniu do zabiegu następuje przystawienie pijawek w określone miejsce zgodnie z nowoczesną wiedzą hirudoterapii medycznej. 
 2. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od stanu pacjenta, jego schorzenia oraz wyników badań (60 do 90 min). 
 3. Pijawka w specjalny sposób jest odczepiana i zamykana do pojemnika na odpady medyczne. 
 4. Zabieg kończy się przekazaniem zaleceń, założeniem opatrunku oraz przekazaniem planu dalszej terapii pacjentowi. Zabieg hirudoterapii może łączyć inne prace manualne z zakresu fizjoterapii, co daje możliwość na jednoczesne użycie metod terapii manualnej, terapii wisceralnej, terapii bańkami ogniowymi oraz igłoterapii. 
Wskazania do hirudoterapii
Ze strony układu pokarmowego
 • wrzody żołądka i dwunastnicy
 • zaburzenia przemiany materii
 • choroby wątroby
 • marskość wątroby
 • zapalenie trzustki
 • dna moczanowa
 • wysoki cholesterol
Choroby nerek
 • przewlekła niewydolność nerek
 • kłębuszkowe zapalenie nerek
Ze strony układu krwionośnego
 • żylaki
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • hemoroidy
 • nadciśnienie
 • bóle serca
Choroby płuc i oskrzeli
 • zaburzenia oddechowe post-COVID włóknienie płuc
 • zapalenie zatok
 • częste anginy ropne
Inne wskazania
 • trudno gojące się rany
 • krwiaki
 • obrzęki po zabiegach
 • reumatyzm
 • RZS
 • obrzęki powypadkowe choroby kręgosłupa
 • migreny
 • paraliże nerwów i neuralgie
 • szumy uszne
 • rwę kulszową
 • zapalenie spojówki i rogówki oka
 • łuszczyce skórne i stawowe
 • atopowe zapalenie skóry
 • mobilizacja blizn
 • stomatologiczne: paradontozy, neuralgia nerwu trójdzielnego
 • nerwice
 • alergie
 • terapia niepłodności
 • PCOS
 • blizny po cięciu cesarskim
 • zapalenie i przerost prostaty
 • zaburzenia wzwodu i impotencja

Biorezonans

Biorezonans

Jedyne w Polsce urządzenie biorezonansowe pozwalające w tak precyzyjny i szybki sposób zdiagnozować pacjenta. BIOREZONANS – jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnozowania i leczenia wykorzystującą fale elektromagnetyczne organizmu człowieka. 

Kiedy poczujesz różnicę?

Już po pierwszym zabiegu, najlepsze efekty widać po trzech pierwszych cotygodniowych wizytach, kolejne comiesięczne pomagają utrzymać efekt.

Jak wygląda badanie?

Pacjent trzyma w ręce diodę, urządzenie diagnozuje nieprawidłowo funkcjonujące obszary ciała. Terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad, a w kolejnej części za pomocą urządzenia rozpoczyna terapię. W terapii wspomagające są preparaty dobierane indywidualnie dla każdego przypadku. 

Z jakimi problemami można się zgłosić?

Najczęstsze problemy: alergie, grzybica układu pokarmowego, borelioza, choroby pasożytnicze, choroby nerek, wątroby, helicobacter pylori, choroby skóry, infekcje bakteryjne, tiki nerwowe, choroba Parkinsona, alkoholizm, choroba Alzheimera, poprawa jakości snu, zmniejszenie stresu, złagodzenie nadpobudliwości

Biologia totalna

To, jakie decyzje podejmujemy w trakcie stresu lub silnego pobudzenia emocjonalnego, często zostają zapisane na poziomie podświadomym jako odruch na przyszłość. Jeśli w sytuacji zagrożenia życia podejmę decyzję o ucieczce i dzięki temu przetrwam, mogę być prawie pewien, że za kolejnym razem zachowam się podobnie. Różnica polega jednak na tym, że kolejne reakcje są już odruchowe. Nie zastanawiamy się za każdym razem jak wiązać buty lub jak myje się ręce. Kiedy wsiadam na rower, to właśnie dzięki wzorcom i podświadomości nie muszę za każdym razem uczyć się utrzymywania równowagi. Odnajdując przyczynę konfliktu często zadajemy sobie pytanie „ok… i co teraz?”. Najczęstszą ich przyczyną są zablokowane emocje, których nie umiemy wyrazić lub po prostu nie mamy do tego odpowiednich warunków, bo… „co ludzie powiedzą, tak nie wypada, nie chcę psuć relacji z bliskimi”. Pod każdym przekonaniem i wzorcem kryją się emocje, które je zaprogramowały. Pracując nad tymi właśnie emocjami możemy zmienić nasze reakcje oraz sposób myślenia, a co za tym idzie, uwolnić się od konfliktów i kryjących się pod nimi chorób. Znając te proste zasady i reguły, którymi rządzi się Totalna Biologia oraz Medycyna Germańska w prosty sposób uwalniamy od traum przeszłości, negatywnych i destrukcyjnych wzorców. Jest to dodatkowy element podczas badania biorezonansem, który może zostać wykorzystany, jeżeli jesteś otwarty na rozmowę.

O nas

Jedyne Zdrowie to Twój zaufany opiekun i specjalista. Działamy w młodym, doświadczonym i pełnym energii zespole, aby przywrócić Tobie równowagę ciała i ducha. Każdy jeden uśmiech i poprawa nastroju, napędzają nas do pracy.

Interdyscyplinarny zespół Jedyne Zdrowie tworzą fizjoterapeuci, psychoterapeutki i osoby dbające o wizerunek i atmosferę. Jesteśmy dla Was, znajdujemy rozwiązania, stawiamy na współpracę, dbamy o potrzeby, utrzymujemy kontakt po wizycie, aby poczucie zaopiekowania nie zniknęło zaraz za drzwiami gabinetu. 

Ciągle się szkolimy i rozwijamy, a to wszystko, żeby być jeszcze lepszym specjalistą.

Specjaliści

Rafał Tarnawski

Fizjoterapeuta,Hirudoterapeuta

Grzegorz Bartyzel

Fizjoterapeuta

Maria Gargas

Psychoterapeutka

Kinga Rzeszutek

Psychoterapeutka

Cennik

Fizjoterapia

-fizjoterapia ogólna

-rehabilitacja

-terapia wisceralna

-suche igłowanie

-masaż leczniczy

160

160

160

170

160

Psychoterapia

-w nurcie behawioralno-poznawczym

– w nurcie psychodynamicznym (również online)

160

160

Hirudoterapia

-pojedyncza wizyta w tym 5 pijawek

-pakiet 6 wizyt

220

1200

Biorezeonans

-pojedyncza wizyta

160

Wizyta domowa

-obejmuje fizjoterapię i hirudoterapię

+50

Pakiety

Pakiet nowe zdrowie
1200

6 zabiegów hirudoterapii wpłynie na całe Twoje ciało, ale przede wszystkim: przywróci pęd w życiu, poprawi witalność, poprawi perystaltykę jelit, poprawi jakość skóry, obniży poziom cholesterolu, oczyści naczynia krwionośne.

Zabiegi w naturalny sposób pomogą przywrócić zasoby organizmu, polepszą wyniki badań krwi i wpłyną pozytywnie na samopoczucie.

Zabiegi stanowią profilaktykę udaru i zawału.

Pakiet programisty
750
dla osób pracujących przy komputerze

5 wizyt fizjoterapeutycznych, podczas których wraz z fizjoterapeutą popracujesz nad:

Zgarbioną pozycją ciała, protrakcją głowy i barków, napięciowymi bólami głowy, pomieniującymi bólami „łokcia tenisisty”, cieśnią nadgarstka, smartfonowym kciukiem, drętwieniem palców, problemami ze snem, płytkim oddechem.

Fizjoterapia poprawi komfort życia, poznasz ćwiczenia, które będą stanowić profilaktykę problemów, z którymi się do nas zgłaszasz.

Pakiet żylaki
1200
na żylaki, teleangiektazje, hemoroidy

6 zabiegów hirudoterapii połączonych z fizjoterapią to jedna z metod nieinwazyjnych leczenia żylaków, teleangiektazji, hemeroidów. Pijawki lekarskie posiadają substancje, które wspomagają krążenie kończyn dolnych oraz poprawiają jakość naczyń krwionośnych.

Zabiegi to leczenie żylaków, żylaków powrózka nasiennego, hemoroidów, teleangiektazji, wspomagają w problemach ciężkich nóg, opuchniętych nóg, niwelują obrzęki kończyn dolnych.

Pierwsza pomoc w urazach
220/410
przy skręceniach, zwichnięciach, naderwaniach czy ugryzieniach

1-2 wizyty Rehabilitacji połączonej z hirudoterapią. Pijawki lekarskie świetnie łączą się z rehabilitacją, zabiegi sprawdzają się przy skręceniach, zerwaniach, naderwaniach, rozległych krwiakach czy opuchniętych ugryzieniach np. po meszce.

Pijawki lekarskie w swojej ślinie posiadają naturalne substancje o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, co stanowi idealną alternatywę wyrobów leczniczych.

Wspomaganie chorób przewlekłych
1200

6 zabiegów hirudoterapii to dobry początek, aby intensywnie wspomóc Cię w poprawie jakości życia z chorobą przewlekłą. Terapia skupi się na poprawie jakości życia, snu, samopoczucia, regenerację, zwiększeniu libido, przyspieszeniu trawienia.

Pijawki lekarskie są wskazane w problemach skórnych- łuszczycy, cukrzycy, insulinooporności, miażdżycy, zapaleniu gruczołu krokowego.

Pakiet suchego igłowania
800

5 zabiegów suchego igłowania obszaru, które boli, ciągnie, jest przewlekłym problemem.

Igły to narzędzie pomagające w pracy z blizną, w rozluźnianiu zrostów jamy brzusznej, w przewlekłych bólach kręgosłupa i stawów, w rwie kulszowej, łokciu tenisisty, łokciu golfisty, cieśni nadgarstka, ostrogach piętowych, shin-splints, w leczeniu szumów usznych!

Kontakt

Numer telefonu: 530-867-845

Email: biuro@jedynezdrowie.pl

Zapisz się: Booksy

Adres: Żabiniec 66/2 Kraków
Na przeciwko biedronki
Godziny otwarcia:
pon-pt 10-20
wybrane soboty 9-15